Mit vegyek otthonra?! Légtisztítót vagy germicid lámpát?!

A légtisztítók nemcsak az allergiásoknak és asztmásoknak, hanem allergia nélküli embereknek, terhes nőknek vagy gyenge immunrendszerű gyermekeknek is megfelelőek. A germicid lámpák ultraibolya sugárzással, azaz mesterséges UV-sugárzással két módon képesek fertőtleníteni a levegőt: közvetlen vagy közvetett helyiségbesugárzással. Mindkét készülék kiváló minőségű, és olyan helyiségekben hasznosak, ahol elengedhetetlen a levegő fertőtlenítése, legyen szó kis vagy nagy helyiségekről, mint például otthonok, irodák, egészségügyi intézmények.

A légtisztító és a germicid lámpa közötti különbségek

Légtisztító

A légtisztító képes elpusztítani az atkákat, eltávolítani a port, füstöt, szagokat, szennyeződéseket és baktériumokat a levegőből, ezért azok is értékelni fogják a használatát, akik sok időt töltenek zárt helyiségekben, például óvodákban, iskolákban, állattartó üzletekben, várótermekben, irodákban vagy játszószobákban. A mechanikus szűrővel ellátott légtisztítók különböző típusú szűrőket tartalmaznak, amelyek felfogják a durva port, szennyeződéseket és penészgombaspórákat. A HEPA szűrő steril marad mind a használat, mind a szűrőcsere során, és nem mosható. Az aktívszén szűrő különféle szagokat, például cigarettafüstöt és szmogot szív fel, és HEPA szűrővel kombinálva használják a légtisztítókban. Az HPP szűrő mágneses mező elvén működik, korlátlan élettartamú és mosható. Az abszorpciós-katalitikus szűrő úgy van tervezve, hogy felfogja a szennyeződéseket, káros anyagokat és semlegesíti a szagokat. A légtisztító egész nap működhet emberek jelenlétében. A légtisztító teljesítménye attól függ, hogy mekkora helyiségben cirkulál a levegő. A légtisztítónak képesnek kell lennie arra, hogy napi üzemelés mellett óránként kétszer, allergiások esetén pedig óránként négyszer szűrje meg a levegőt. A légtisztítók hordozható készülékek, így bármilyen környezetben és helyiségben használhatók.

Germicid lámpa

Ez a készülék a levegőben vagy különféle felületeken (szőnyegek, asztalok, vizsgálószékek, vizsgálóeszközök) található mikrobák, baktériumok és vírusok eltávolítására szolgál, azaz mindenhol, ahol gyors és hatékony légfertőtlenítésre van szükség, de olyan környezetben is, ahol Ön dolgozik biológiai anyagokkal (gyógyszertár, laboratóriumok, állatorvosi létesítmények, vegyipar, élelmiszeripar). Kétféle csíraölő germicid lámpát különböztetünk meg: zárt (közvetett sugárzás) vagy nyitott (közvetlen sugárzás). Ha zárt típusú germicid lámpáról beszélünk, ez azt jelenti, hogy közvetett helyiségbesugárzásra használják, amely emberek jelenlétében használható. Az ilyen típusú lámpákban nem használnak vegyszereket. Ez a levegő folyamatos tisztítása, mert a kibocsátónak van egy UV sugárzás forrása, amely egy alagútban van elrejtve, amelyen keresztül a levegő áramlik. A szennyezett levegő az alsó részen jut be a készülékbe és a felső részből távozik, aminek köszönhetően biztosított a levegő állandó keringése a helyiségben. A helyiségben a keringés miatt a levegőt 6 óránként mozgatják. Egyes típusú germicid lámpák mobilak, kerekes állvánnyal rendelkeznek, vagy a helyiség falaira és mennyezetére szerelhetők. A második típusú sugárzó egy nyitott germicid lámpa, ami azt jelenti, hogy a helyiség fertőtlenítése emberek jelenléte nélkül történik, mivel a közvetlen sugárzás negatív hatással van az emberi szervezetre. A legjobb este sterilizálni a teret úgy, hogy a lámpát közvetlenül egy helyre vagy egy bizonyos tárgyra irányítja. Az ajánlott távolság a 1 méter mert akkor 100%-os az UV sugárzás hatása. Ez a sugárzás egyszerre pusztítja el a mikroorganizmusokat és azok csíráit, azaz egyszerre a levegőben és a felszínen. Ha a mikrobákat el kell távolítani, bizonyos ideig ki kell őket tenni UV-sugárzásnak . A sugárzás időtartama és intenzitása attól függ, hogy mekkora területet szeretnénk fertőtleníteni, és ezáltal tisztább és egészségesebb környezetet teremteni.

Az eshopban megtalálható

Zárt, falra szerelhető Germicid lámpa UNIZDRAV - fehér változat

Zárt germicid lámpa, amelyet a helyiségek fertőtlenítésére használnak, és alkalmas emberek jelenlétében történő használatra.

UNIZDRAV zárt falra szerelhető kijelzős germicid lámpa

Zárt falra szerelhető kijelzős germicid lámpa helyiségek fertőtlenítésére, amely emberek jelenlétében is használható.

Germicid lámpa UNIZDRAV PRO 350W zárt, falra szerelhető

Professzionális zárt germicid lámpa helyiségek fertőtlenítésére, alkalmas emberek jelenlétében történő használatra.

UNIZDRAV zárt germicid lámpa, gördíthető változat

Szűrők Therapy Air Ion légtisztítóhoz

Ezek a speciális szűrők a szennyező anyagokat nem engedik át, és tiszta levegőt bocsátanak ki.