Hogyan válasszunk ergonomikus hátizsákot gyermekünk számára

Ha iskolatáskát vagy hátizsákot keres óvodásoknak, elsősöknek vagy idősebb iskolásoknak, olvassa el, mire kell figyelni a választás során, és mire kell különösen ügyelni. A gyermek évekig szinte minden nap viselni fogja a hátizsákot, ezért a választást ne becsülje alá. Tudja meg, hogyan kell kinéznie a hátrendszer kialakításának, mennyit kellene nyomnia, és milyen követelményeknek kell megfelelnie egy megfelelő ergonomikus hátizsáknak.

Mire kell figyelni az ergonomikus hátizsák kiválasztásakor

A gyermek életkora

A hátizsák kiválasztásánál az alapvető ugródeszka a gyermek életkora. A modellek mérete és kialakítása a gyermek életkorának megfelelően történik. A gyermekeknek szánt ergonomikus hátizsákok a következőkre oszthatók:

Gerincrendszer

A gyermekek ergonomikus hátizsákjai szerkezetileg a gyermek testének felépítéséhez igazodnak, így nem akadályozzák a gerinc megfelelő fejlődését. A gerinc az óvodás és iskolás korban még fejlődésben van. A hosszú távon nem megfelelő súlyviselés tartós károsodást okozhat. Az ergonomikus iskolatáskák háttámlája a kiváló minőségű túrahátizsákok kialakításához hasonlít, és a következőket kínálja:

• Magasságban állítható vállpántok – a termékleírásban ellenőrizze, hogy milyen magasságú gyerekek számára alkalmas a hátizsák.
  • A hátrendszernek szellősnek kell lennie. A szellőzés biztosítható 3D formázással vagy hálós anyaggal.
  • A súly jobb eloszlását a mellkasi és csípőpánt biztosítja. Mindkét elem állítható kell legyen, hogy a gyerek igényei szerint alakíthassa. Ezek a pántok stabilabbá teszik a hátizsákot (nem dől oldalra) és tehermentesítik a megterhelt ágyéki és nyaki gerincet.

Zsebek elrendezése

Az ergonomikus hátizsákok belsejében egy fő rekesz található, amely részekre van osztva. Bepakolás után a tartalom a rekeszekben kompressziós zsinórral összehúzható. Ez a teher súlyát hátrafelé húzza, és csökkenti a vállra nehezedő erőt és nyomást. Az ergonomikus hátizsákok oldalán nincsenek zsebek (hálók) az ivópalackok számára. A nehezebb tárgyak egyik oldalán tartása megzavarja a súly egyenletes eloszlását.

Hátizsák súlya

Az ergonomikus hátizsák súlyának a lehető legkisebbnek kell lennie. Minél könnyebb a hátizsák, annál jobb. Általában azt javasolják, hogy a gyerekek testsúlyuk csupán 10-12%-át cipeljék. Egy gyermek ergonomikus hátizsákja nem lehet több 1,2 kg-nál.

TIPP
Csak üres vagy részben megtöltött ivópalackot adjunk a gyerekeknek az iskolába. Töltsék fel az iskolában, és ne cipeljenek feleslegesen nagy terhet.

Térfogat

Az ergonomikus hátizsákok térfogata a gyermek életkorához igazodik. Az első osztályosok iskolai hátizsákjai értelemszerűen kisebbek, mint az idősebb iskolásoké.

Biztonsági elemek az iskolatáskán

A gyermekek iskolai hátizsákját fényvisszaverő elemekkel kell ellátni, amelyeknek köszönhetően a gyermek sötétben és rossz időben is jól látható lesz.

Hogyan válasszuk ki a megfelelő iskolatáskát

Ha már tudja, hogy mely elemekre kell összpontosítania az ergonomikus hátizsákoknál, elmerülhet az egyes táskamodellek keresgetésében. Hasonlítsa össze a gyermek ajánlott magasságát (az információ az egyes termékek leírásában található) iskolás vagy óvodás gyermekének magasságával. Vegye figyelembe azt is, hogy a gyermek gyorsan nő. Ezért összpontosítson azokra a modellekre, amelyek megfelelnek az alsó magassághatárnak. Ha van otthon 110 cm magas gyermeke, vegyen neki egy 110 és 140 cm között állítható magasságú vállpántokkal ellátott hátizsákot. A választásnál figyelje meg a hátizsák súlyát, a fényvisszaverő elemek méretét és a hátrendszer kialakítását is.

Ne siesse el a választást. A megfelelően kiválasztott hátizsák több évig szolgálja a gyermeket.