Milyen típusú germicid lámpa a legjobb az Ön számára?

Az emberek különböző iparágakban dolgoznak, még ott is, ahol levegőszennyeződés előfordulhat. Ez betegségeket okozhat, ezért olyan eszközöket fejlesztettek ki, amelyek képesek fertőtleníteni a levegőt. Ezek olyan sugárzók, amelyek a germicid sugárzás kibocsátásának elvén működnek - mesterséges sugárzás a spektrum UV részéből.

Kiváló minőségű eszközökről van szó, amelyek elsősorban olyan helyiségekben találnak majd alkalmazást, ahol gyors és hatékony légfertőtlenítésre van szükség, és ahol biológiai anyagokkal dolgoznak.

Használhatók mentőkben, várókban, műtőkben, de irodákban, iskolákban, élelmiszeripari létesítményekben, gyógyszeriparban vagy háztartásokban is. A megfelelő germicid lámpa kiválasztása ettől a kritériumtól függ, vagyis attól, hogy hol szeretne használni és egészségesebb környezetet teremteni.

A germicig lámpa alapfelosztása

• Germicid lámpák emberek jelenléte nélkül - közvetlen kitettség nyitott csövek
  • Germicid lámpák emberek jelenlétében – zárt csövek közvetett hatása

Emberek jelenléte nélkül

Az emberek jelenléte nélküli germicid lámpákat általában hatékony levegőfertőtlenítésre használják, amely magában foglalja a teljes levegőmennyiséget. Más típusú emittereket használnak nedves és poros környezetben egyidejűleg. Ez egy olyan folyamat , amikor a sugárzás közvetlenül a tárgyak felületére hat , miközben a levegőben és a felszínen lévő baktériumok elpusztulnak. A fertőtlenítés abban a pillanatban történik, amikor az UVC sugárzás mikroorganizmusokra hat, amelyek gyorsan elpusztulnak a sejtszerkezetek megzavarása miatt. Ez ultraibolya sugárzás, hullámhossza 253,7 nm.

Már maga az elnevezés is jelzi, hogy az ilyen típusú sugárzók működése közben emberek nem tartózkodhatnak a helyiségben. Ez a sugárzás nem azonos a közönséges hegyi napfények UV-sugárzásával (UVA és UVB spektrum), amelyek jótékony hatásúak. Ennek az az oka, hogy az UVC sugárzás kibocsátásának elve alapján működnek, amely láthatatlan negatív hatással van az emberi szervezetre . Szembe kerülés után kötőhártya-gyulladást okozhatnak, nagyobb dózisok vagy hosszan tartó expozíció esetén pedig súlyosan károsíthatják a látást.

A szobák falára vagy mennyezetére szerelik fel. A kínálatunkban többféle germicid lámpa található. A fő különbség elsősorban a készülék teljesítményében van (15 W-tól 110 W-ig). Némelyikük mobil, vagyis van kerekes állványa és időzítője.

A lámpa bekapcsolása után 24 órán belül többszöri sugárterhelést kell biztosítani. A helyiségben való áramlás hatására a levegő cseréje ill 6 óránként mozog.

Emberek jelenlétében

Ez a fajta fertőtlenítés magában foglalja a folyamatos levegőtisztítást a csövek körüli, közeli távolságból történő levegőáramlással, ami rendkívül rövid expozíciós időt eredményez. Nem használnak vegyszereket. Ezek a csíraölő anyagok fertőtlenítik a levegőt a mikroorganizmusoktól, például baktériumoktól, vírusoktól és protozoonoktól a DNS fotokémiai lebontásával.

A zárt sugárzók UV sugárzás forrását tárolják egy alagútban, amelyen a levegő áthalad. A szennyezett levegő alulról jut be a készülékbe és felülről távozik, ami biztosítja a levegő keringését a helyiségben. Emiatt főleg háztartásokban, iskolákban vagy irodákban találtak alkalmazást.

A padlószint felett 220 cm-rel vannak elhelyezve , és a lámpák a helyiség mennyezete felé vannak irányítva, hogy az embereket ne érje közvetlen a sugárzás. Ezért ez egy közvetett sugárzás folyamat. A lámpa felett egy aktív UVC zóna jön létre, ahol a baktériumok gyakorlatilag nincsenek jelen. Használhatók folyamatos üzemmódban vagy programozható órákkal.

Léteznek kapcsolóóra nélküli lámpák vagy kapcsolóórával felszerelt lámpák, amelyek a dátumot, az időt és a helyiség hőmérsékletét is jelzik, falra rögzítve vagy kerekeken mozgatva.

Még ezekkel az sugárzókkal is emberek jelenlétében a különbség főként a bemeneti teljesítményben van , ami a légfertőtlenítő hatás távolságától függ a készüléktől (1 m-től 6 m-ig).

Mindezen kibocsátók gyártója rendelkezik ISO 9001 SK és ISO 13485 SK minőségi tanúsítvánnyal.

Az eshopban megtalálható

UNIZDRAV zárt germicid lámpa, gördíthető változat - fekete szín

Zárt germicid lámpa, amelyet a helyiségek fertőtlenítésére használnak, és alkalmas emberek jelenlétében történő használatra.

UNIZDRAV zárt germicid lámpa, gördíthető változat - fehér szín

UNIZDRAV zárt germicidlámpa kijelzővel, gördíthető - fehér változat

Helyiségek fertőtlenítésére szolgáló zárt, gördíthető germicidlámpa, kijelzővel, alkalmas emberek jelenlétében történő használatra.

Germicid lámpa UNIZDRAV PRO 350W zárt, falra szerelhető

Professzionális zárt germicid lámpa helyiségek fertőtlenítésére, alkalmas emberek jelenlétében történő használatra.

Zárt, falra szerelhető Germicid lámpa UNIZDRAV - fehér változat

UNIZDRAV PRO 350W zárt germicid lámpa, gördíthető változat

Professzionális zárt germicid lámpa, amelyet a helyiségek fertőtlenítésére használnak, és alkalmas emberek jelenlétében történő használatra.