Mit kell tartalmaznia egy otthoni elsősegély-készletnek?
Égési sérülések, horzsolások és kisebb vágások – minden háztartásban időről időre történnek olyan apró balesetek, amelyek azonnali megoldást igényelnek. A megfelelően felszerelt elsősegély-készlet segít a kisebb sérülések és a kezdődő betegségek kezelésében. Tudod mit kell tartalmaznia? Olvassa el, mi nem hiányozhat az elsősegély-készletből.
Mindig legyen kéznél az elsősegélynyújtás
Az otthoni elsősegélynyújtó készlet egyetlen háztartásból sem hiányozhat. Ön az első, aki hozzá nyúl kisebb sérülések, allergia és megfázás kezdete esetén. Megbízható segítőtárssá válik a gyógyszertár nyitvatartási idején vagy az orvosi rendelőn kívül is. Ezenkívül az orvosi felszerelést és az összes gyógyszert egyértelműen egy helyen tárolja, és így csökkenti annak kockázatát, hogy azok rossz kezekbe kerüljenek.
Válassza ki a megfelelőt
Ne csak a gyógyszereket és gyógyászati készítményeket tárolja egy fiókban. Tegyen félre nekik egy szekrényt vagy dobozt. Kulcsos zárral kell felszerelni, ha gyerekek élnek a háztartásban. Moshatónak is kell lennie, hogy könnyen tisztán tarthassa.
Ami nem hiányozhat a gyógyszeres szekrényből
Univerzális elsősegély-készlet nem létezik. Az egyes háztartások összetétele kissé eltérő lesz. Válasszon olyan gyógyszereket és készítményeket, amelyek beváltak az Ön számára, és amelyekre családtagjainak szüksége van (például allergia elleni gyógyszer vagy gyermekeknek szánt gyógyszer). Az alapfelszereltség a következőket tartalmazza:
- hőmérő ,
- tapaszok és kötszerek ,
- fertőtlenítő,
- csipesz és olló,
- gumi érszorító,
- újraélesztő maszk,
- csipesz
- hólyagfolt tapasz,
- három ágú fásli és biztosítótű,
- vatta vagy vattacsomók.
A gyógyászati készítmények közül főleg:
- hasmenés és székrekedés elleni gyógyszerek,
- szemcsepp,
- antihisztaminok (tabletták, kenőcsök és szem- és orrcseppek),
- hőmérséklet- és fájdalomcsillapító gyógyszerek,
- gyógyító gél égési sérülésekre és szilánkok kezelésére,
- köhögés elleni szirupok,
- torokfájás elleni pasztillák,
- orrcsepp vagy nátha elleni spray.
Az otthoni elsősegély-készlet szabványon felüli felszereltsége
Gyűjtsön készletet a rendszeresen szedett gyógyszerekből – mindig legyen elegendő körülbelül egy hónapra. A szívbetegek nem hagyhatják ki a nitroglicerint az elsősegélynyújtó készletből, a sportolóknak rugalmas kötést, gyorsoldó kötszert vagy gyulladáscsökkentő kenőcsöt kellenne félre tenniük. Hasznosak még a mozgási betegség elleni gyógyszerek, a gyomorsavas és gyomorégés elleni készítmények vagy a kullancsriasztó szerek. Érdemes otthoni teszteket is beruházni (például CRP vagy terhességi teszt). A gyógyteákat is tárolja az elsősegély-készletben.
Hová tegye az elsősegély-készletet
Gyermekek semmiképpen ne nyúljanak az elsősegély-készlethez. Ezek után már csak arra kell ügyelni, hogy ne legyen túl meleg helyen - tűzhely közelében, melegben vagy egész nap kitéve a napsugárzásnak. Nem szabad kitenni a levegő páratartalmának sem, ezért a fürdőszoba sem alkalmas ilyen készítmények tárolása. Ügyeljen a gyógyszerek megfelelő tárolására is. A szobahőmérséklet többnyire megfelelő, de bizonyos készítményeket hűtőszekrénybe kell helyezni.
Gondoskodjon megfelelően az elsősegély-készletről
Mindig tartsa tisztán és rendezetten . A félreértések elkerülése érdekében tartsa a gyógyszereket az eredeti csomagolásukban . Rendszeresen ellenőrizze a gyógyszerek lejárati idejét. De ne dobja ki a használt gyógyszereket, vigye el a gyógyszertárba, ahol gondoskodnak a biztonságos megsemmisítésükről. Évente legalább kétszer ellenőrizze az elsősegély-készletet.
Érintésmentes infravörös Bluetooth hőmérő
Érintésmentes hőmérő infravörös érzékelővel és Bluetooth interfésszel az emberi test és tárgyak hőmérsékletének megbízható mérésére.
P4310
INADINE - sebkötés 9,5 x 9,5 cm, 1 db
Tapadásmentes steril sebkötés a krónikus sebek megelőzésére és kezelésére.
P2549