Ortopéd cipők
Gondolkodott már azon, miért fáj a lába vagy a talpa egy munkanap, városi séta vagy egy átlagos nap után? Nem mindig a túlterhelés az oka. A legtöbb esetben a nem megfelelő cipő és a láb betegségeinek kombinációjáról van szó. Mi az ortopéd cipő, és hogyan válasszuk ki? Győződjön meg róla a következő cikkben
Kiknek való az ortopéd cipő?
Az ortopéd cipő olyan személyek számára készült, akik alsó végtagi betegségekkel, alakváltozásokkal és funkcionális változásokkal küzdenek, amelyek lehetetlenné teszik a konfekciós cipők viselését anélkül, hogy súlyosbítanák a betegséget vagy az alsó végtagok állapotát. Támogató szerként is szolgál a szerzett és veleszületett lábhibák megelőzésében és kezelésében, mint pl.
- hallux, azaz bütyök,
- diabéteszes láb szindróma,
- lúdtalp,
- sarokcsonti sarkantyú,
- kalapácsujjak,
- lúdtalp szindróma,
- Morton-neuroma.
Milyen típusú ortopéd cipők vannak?
A betegség típusától függően az ortopéd cipők közé tartoznak például:
- az alsó végtag megrövidülését kompenzáló ortopéd cipő (rövidebb lábszár, kompenzációs cipő),
- ortopéd cipő Thomas sarokkal a láb hátsó részének megfordítására lapos láb esetén,
- ortopéd cipők a láb helytelen helyzetének korrigálására,
- fordított Thomas-sarkú ortopéd cipő (talpbetét oldalsó kiemelkedéssel előrenyúlással), például az alsó bokaízület instabilitása és ficam esetén használatos,
- ortopéd cipők ortézissel a láb ízületeinek stabilizálására.
A felnőttek ortopéd cipőit ortopéd orvosok írják fel és választják ki. Ne vásárolja meg magának, mert több kárt okozhat, mint hasznot. Ez összefügg azzal a ténnyel, hogy a lábbelit meghatározott deformitások kezelésére tervezték. Csonttöréseknél is gyakran használnak ortopéd cipőt gipsz helyett vagy hallux műtét után (itt célszerű kiegészítő speciális kötést beszerezni).
Fogadjon megelőző egészségügyi lábbelire
Ha nap mint nap órákat áll vagy olyan munkahelyen dolgozik, ahol naponta több ezer lépést tesz meg, akkor érdemes olyan cipőt vásárolnia, amely nagyon hasonló az ortopéd cipőkhöz, és ezáltal megelőzheti későbbi betegségeket. Az ún. egészségügyi cipő megfelelő támaszt és maximális kényelmet nyújt a lábaknak.
Hogyan válasszunk ortopéd vagy egészségügyi cipőt
Mit kell figyelembe venni az egészségügyi lábbeli kiválasztásakor? Mindenekelőtt tehát a konkrét egészségügyi javallatok, valamint az évszak (az ortopéd lábbelik fedett és boka változatban, valamint szandál formájában készülnek), a lábbeli használati körülményei és esztétikai szempontjai. Végül, de nem utolsósorban, a lábbelinek könnyűnek és rugalmasnak kell lennie, valamint puha és jó minőségű anyagokból kell készülnie.
Mikor kell ortopéd talpbetéthez nyúlni
Azoknak, akiknek támogatásra van szükségük, de nem szeretnének orvosi vagy ortopéd cipőt használni, az ortopéd talpbetét jó megoldás. A megfelelő választással nemcsak a lábfejben, hanem a térdben, a csípőben és a gerincben is csökkenti a fájdalmat . Ebben az esetben is javasolt azonban ortopéd szakorvoshoz fordulni.
Az alsó végtagok bármely betegségének megelőzése magában foglalja a rendszeres lábápolást.
MULTIFORM Ortopéd talpbetét, méretek 21 – 34
Az talpbetétek használata csökkenti a fáradság érzését, csökkenti vagy akár megszünteti a lábfájdalmakat, és csökkenti a lúdtalp kialakulásának lehetőségét.
P1595
Gyermek ortopéd papucs – típus: 97 málna
Egészségügyi ortopédiai gyerek papucs a keresztirányú és hosszirányú lábívek támasztásával.
P3589
Gyermek ortopéd talpbetét
Ortopéd talpbetét gyermekeknek hosszanti boltozat-támasztással, minden sétacipőhöz alkalmas.
P4328
Egészségügyi ortopéd papucs - típus 04 fehér
Egészségügyi ortopéd papucs a keresztirányú és hosszirányú lábívek támasztásával.
P0394
Gyermek ortopéd papucs - típus: 32, rózsaszín
Ortopéd papucs gyerekeknek, kereszt- és hosszanti ívtámasszal.
P3586
Gyerek ortopéd papucs - típus 116 rózsaszín
Egészségügyi ortopédiai gyerek papucs a keresztirányú és hosszirányú lábívek támasztásával.
P2864