Hogyan válasszuk ki a megfelelő decubitus matracot?
Az ágyhoz kötött beteg gondozása kiemelten fontos, ezért nagyon fontos a mozdulatlanságból eredő kockázatok megelőzése. Gyakori probléma a felfekvések kialakulása, amely azonban megfelelő eszközökkel megelőzhető.
A decubit vagy felfekvés olyan seb, amelyet a szövetek nyomásos károsodása okoz, amikor a beteg hosszú ideig fekszik. Felfekvés leggyakrabban ágyhoz kötött betegeknél fordul elő.
Az ágyban fekvő betegeknél a felvekvések előfordulásának megelőzése érdekében különféle megelőző intézkedéseket kell tenni. A bőrre nehezedő nyomás csökkentése érdekében a pácienst pozicionálni és kétóránként változtatni kell helyzetén. A bőrt masszírozni kell, tisztán és szárazon kell tartani. A kezelésre speciális védő krémeket és géleket kaphatóak.
Az aktív decubitus matracok hatékony megelőzést jelentenek, amelyek az esetek 95%-ában segítenek megelőzni a felvekvéseket . Az aktív matracok, ellentétben a passzív (hab) matracokkal, hatékonyan kezelik a szöveti keringés elősegítésével minden kockázati szintű felfekvést . A matrac nyomásváltozást okoz a test egyes részein azáltal, hogy a matrac minden második kamráját felpumpálja, a többit pedig üresen hagyja. Körülbelül 5-25 perc elteltével (a matrac típusától függően) a helyzet megváltozik - az üres kamra megtelik levegővel, a megtelt kamra pedig kiürül. Ez biztosítja az állandó testmasszázst és javítja a vérkeringést.
Kínálatunkban különböző típusú aktív matracok találhatók: buborékos vagy hengeres, habszivacs alátét nélküli, klasszikus matracra vagy habszivacs alátéttel elhelyezett matracok, amelyek nem igényelnek alapmatracot és közvetlenül a ágykeret:
Antidecubitus matrac kompresszorral UNIZDRAV:
- buborék típusú, ez a matrac egy klasszikus matrac tetejére kerül,
- a nyomás beállítása nyomásszabályozóval (forgatógomb) az orvos javaslata szerint, hogy a páciens a legnagyobb kényelmbe legyen. A matracban lévő nyomást úgy kell szabályozni, hogy a matrac ne legyen túl puha, és a beteg ne feküdjön testrészével az alapra.
- a ciklusidő, amely alatt a kamrák levegője cserélődik, 6 perc.
- hengeres típusú, ez a matrac egy klasszikus matrac tetejére kerül,
- a nyomás beállítása nyomásszabályozóval (forgatógomb) történik, ha a matracban lecsökken a nyomás, a kompresszor fényjelzővel figyelmeztet, így nem kell ellenőrizni a nyomást a matracban,
- a ciklusidő, amely alatt a kamrák levegője cserélődik, 12 perc.
- hengeres típusú, ez a matrac habszivacs töltetet tartalmaz, és közvetlenül az ágyrácsra van elhelyezve
- a nyomás beállítása a nyomásszabályozóval (forgatógomb) történik, ha a matracban leesik a nyomás, a kompresszor fény- és hangjelzéssel figyelmeztet (a hangjelző kikapcsolható)
- STATIC üzemmóddal rendelkezik, amely alatt a kamrák levegője nem mozog. Ezt a funkciót főleg a beteg mosása vagy étkezés közben használják
- párna funkcióval rendelkezik (a sejtek statikusak a fej alatt)
- Tartalmaz egy CPR rendszert is a matrac gyors leeresztéséhez
- a ciklusidő, amely alatt a kamrák levegője cserélődik, 12 perc
Antidecubitus matrac kompresszorral UNIZDRAV
Az antidecubitus matrac tehermentesíti a fekvő beteg legerősebben terhelt támaszpontjait, így segít megelőzni a bőrelváltozásokat és enyhíti a már kialakult nyomási fekélyeket.
P1765
Felfekvés elleni memóriahabos matrac
A kifekvés elleni, minőségi, alakmemóriával rendelkező matrac a felfekvések megelőzésére és kezelésére szolgál.
P0130
UNIZDRAV MEDICAL X3 Antidekubitus matrac
Antidekubitus matrac viszkoelasztikus habból, melyet memóriahabnak is neveznek. A viszkoelasztikus hab egy egyedi típusú poliuretánhab, mely a hőmérséklettől függően változtatja keménységét.
P3008
Aktív antidekubitus matrac - ARMONY
Az aktív antidekubitus matracot fekvő betegeknek tervezték, hogy megelőzzék a felfekvést. Alkalmas klasszikus és állítható ágyakhoz is.
P3518
UNIZDRAV pozicionáló henger, 50 x 22 cm
A többfunkciós habszivacs párna a hosszú ideig fekvő betegek pozicionálására szolgál, és különböző rehabilitációs és terápiás gyakorlatok kiegészítőjeként is használható.
P4342